Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

rwp444 (23.2.2018 07:16)
Klasika hrebenovka Serlich-5cesti. Krasne svezeni, rano jela cast trasy rolba. Temer bez lidi, krasny tvrdy podklad na brusleni. Jedine minus zavreny bufac na 5c, kde bylo dosl lidi.
Pida (22.2.2018 20:32)
Dnes ráno Serlich - Peticesti - Serlich. Ze Serlich az Pod Jelenku krásná a hodně rychlá vymrzlá stopa jak na klasiku, tak na bruslední, která byla před obědem ještě opravena rolbou, klobouk dolů a velké díky za úpravu i v týdnu. Od Jelenky na Pěticestí hodně foukalo, takže brzy ráno stopa místama dost zafoukaná, ale díky zmrzlému podkladu se i tak nádherně jelo. Po projetí pár lidí byla už určitě jako nová. Podmínky pro běžkaře dnes ideální, hlavně teda pro ty zručnější, pro začátečníky budou sjezdy místama možná trochu nebezpečné, ale i tak si to určitě všichni užijete. Pár fotek z dnešního rána: http://pida11.rajce.idnes.cz/Serlich_-_Peticesti_-_Serlich/
Martin (22.2.2018 18:27)
Ráno ze mlýna na Vrchmezí a pak na Masarykačku. Trochu sem tam zafučelo, ale podle mne stopa pěkná. Pak z Masarykačky na Velkou Deštnou spodem a dolů po “asfaltce”. Když jsem jel spodem, udivilo mne, že mne minula rolba, netušil jsem že se stopa upravuje i zde. Takže za mne palec nahoru rolbařům.
Karl (20.2.2018 20:09)
Šerlich - Pěticestí a zpět parádní poježděníčko. Díky Dešteňákům za krásně upravené stopy. Škoda, že Záhoráci si projeli jen ten svůj osvětlený okruh a jinak nic a Říčkaři se na to vyprdnuli úplně. Tak snad až v pátek...
Dušan (19.2.2018 21:51)
efilip - děkuji za odpověď. Tak to radši nechám nahoře a vemu to směr Velká Deštná - Homole - ... Nebo na druhou stranu Masaryčku - zielenec... děkuji :-).
efilip (19.2.2018 18:46)
Včera jsem okruh objel, má 3,7km, je několik dní neupraven, ale skate jde bez problémů, podklad byl zmrzlý, stopa tam také nějaká byla. Je to na jedničkové lyže, jen opravdu na minimu míst kouká hlína. Dál z okruhu jsem nejezdil. Den předem jsem dal z Mezivrší Anenský vrch a Kunštátskou kapli, nahoře jsou podmínky vynikající. (Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 19.2.: Prosím, jak to vypadá na okruhu v Orlickém Záhoří?? Je dostatek sněhu a a je okruh upravován?? Dá se pokračovat někam dál? Děkuji)
Dušan (19.2.2018 11:30)
Prosím, jak to vypadá na okruhu v Orlickém Záhoří?? Je dostatek sněhu a a je okruh upravován?? Dá se pokračovat někam dál? Děkuji
MaraJ (18.2.2018 23:03)
Tady slibované fotky: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.876390842532503&type=3
MaraJ (18.2.2018 21:59)
Včera dopoledne přejezd Orlických hor ze severu na jih. Číhalka-Polomský kopec-Masaryčka-Velká Deštná-Pod Homolí-východná cestou Pěticestí-Mezivrší-Hanička-Rokytnice. Napíšu pouze o úsecích o kterých se tady moc nepíše. Od Číhalky okolo se dá, ale ne na dlouho, stopa tam není. Projíždějí tam auta do Polska. Po 500 m u hranic již projetá neupravovaná stopa, lze i skate. Ráno po napadnutí nahoru jsem to jel přes sjezdovku. Odpoledne dolů již okolo kolem hranic, z toho úseku od hranic už někde čouhají asfalt a kameny. Nástup/výstup nahoře u sjezdovky tedy jistota. Řivnáčovka průjezdná, jedna stopa, spíše jen na klasiku. Pod Homolí-Pěticestí východní cestou dobře projetá střídavě jedna nebo dvě stopy, na skate taky dobré. Krásný výhled na Orlické Záhoří. Od Haničky do Rokytnice po poli se dá, střídavě neupravovaná stopa. Lze dojet po sjezdovce až dolů do Rokytnice nebo po turistické až k výchozišti lyžařských stop. Ale od sjezdovky po turistické pouze po poli, cesta kamenitá. Až mě správcové schválí dám pár fotek v horší kvalitě na facebook.
REDAKCE - Petr Horník (17.2.2018 23:12)
Info od Milana: Dnes odpo na hodku a pul. Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský vrch a zpět. Dobré podmínky na klasiku i skate. Info k Parkovaní: Do 10 hodiny dopoledne to jde. Pak to chce trpělivost. Minulý týden po oběd000000ě jsem čekal jako třetí a asi 15 min. Dole je to naprd. Skibus je narvaný. Lepší je vyjet k hotelu Orlice, tam místo na parkování je a jezdí bus od Zdobnice. Zastávka Zákoutí. FOTKY NA: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/874998679338386/
Janule (17.2.2018 18:37)
Orlické hory: Šerlich - okruh kolem Velké Deštné - Vrchmezí přes Polsko - po české straně zpět - Polomský kopec, bunkrovkou do Deštného. Včera upraveno všude na skate i klasiku, ale přes noc to zapadalo asi 5cm prašanu, ale od lidí je vyjeté - krásné svezení, občas se to lepí. Na polské straně rozšlapáno od lidí, i přesto však krásně sjízdné. Dokonce jsme dojeli na lyžích až na parkoviště pod sjezdovkou, ale lepší lyže radši sundejte. https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875658209272433/
CHB (16.2.2018 14:17)
Okruh dnes projela rolba, ráno a během dopoledne připadlo asi 5 cm nového sněhu. Bude to upravené jak na klasiku, tak na bruslení. (Odpověď na dotaz uživatele Míra z 16.2.: Ahoj, nevíte prosím jak to vypadá se sněhem v deštném dole na kolečku? Je to tam na bruslení? Díky)
Míra (16.2.2018 09:10)
Ahoj, nevíte prosím jak to vypadá se sněhem v deštném dole na kolečku? Je to tam na bruslení? Díky

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …