Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

Mates (17.1.2017 16:11)
Našel jsem konečně stránky s přehledem běžkařských okruhů na německé straně Lužických hor i s kilometráží, momentálně má být vše upraveno viz. http://www.zittauer-gebirge.com/cms/de/schneebericht Akorát mám pocit, že toho sněhu je tam víc, než píšou :-)
Ski Polevsko (17.1.2017 16:04)
Prosím běžkaře – PEJSKAŘE, aby své psí miláčky nechávali doma. Stopy se udržují pro běžkaře a ne pro psy, údržba tratí stojí nemalé finanční prostředky i spoustu energie našich skútrařů a dobrovolníků. I mezi námi běžkaři jsou pejskaři, ale psa zásadně necháváme doma. Stopa v tomto prachovém sněhu je velmi měkká a pes stopu ničí. Zároveň hrozí střet se psem a dalším běžkařem a vznikají nebezpečné situace, kterých jsme byli několikrát svědky. Psí hovínka ve stopě jsou pak jen důsledkem. Z tohoto důvodu žádáme všechny majitele psů, aby do udržovaných stop v okolí Polevska se psy nevstupovali, předejdete tak nepříjemným situacím. Ostatní běžkaře prosíme, aby slušně informovali majitele psů, kteří jsou s ním ve stopě, že stopa není určena pro psy. Zájemcům nabízíme, že za náklady na benzín a provoz techniky, uválcujeme ve vytypovaném místě v okolí Polevska trasu pro běžkaře se psy. Děkujeme za pochopení.
RiRa Cvikov (17.1.2017 15:53)
Běžecké tratě projeté skútrem: za bývalým internátem Severky Cvikov,Lindava nad Krskem,u kostela.
RiRa Cvikov (17.1.2017 13:08)
Běžecké tratě projeté stopařem:Hokr,Chlup,Martinovo údolí,Milštein,U Jána,Kaufmannův buk,Rousínov totem.
Ski Polevsko (17.1.2017 12:17)
Dnes 17.1.2017 opět upraven cyklistický ovál Nový Bor a cyklostezka do Sloupu a zpět.Ujeto skútrem a říízlá stopa.
Mirek (17.1.2017 10:42)
Cvikovske okruhy super, pred chvili jsem si to projel. Dekujem.
RiRa (17.1.2017 10:28)
Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,Benzínka,hřbitov Svor
Ski Polevsko (17.1.2017 09:48)
Na Polevsku včera odpoledne dle info níže upraveny tratě. Připomínáme termíny závodů na běžkách v Lužických horách. Již v sobotu 21.1.2017 se koná Polevská lyže. Tuto středu 18.1. proběhne od 14 do 16:30 veřejný trénink a prohlídka trati. Zde vám také poradíme co a jak namazat a ukážeme naše tratě. Přijďte si klidně jenom popovídat o běžkách a zahřát se čajem v lyžařské boudě na Jedličné. Více na www.skipolevsko.cz. Dalším závodem je Lužická třicítka 4.2. Těšíme se na vás...
Jirka (16.1.2017 20:46)
Matesi, jel jsem navečer ze Cvikova od Chlupa na Milštejn, cesta od Rousínova ( červená turistická ) je rozdupaná od koní, jak mi hlásila běžkařka, koně se projeli dále kolem Sampera k bunkru a po zelené vpravo k Naději. Škoda, včera se tam jelo krásně.
Ski Polevsko (16.1.2017 11:09)
Dnes odpoledne budou opět projeté trasy na Polevsku, které upravuje Ski Polevsko, tzv. trojka a pětka a také kočárovka. I když jsme včera projížděli okruh nad vlekem přes Polevský vrch, ihned se zafoukává. Zde tedy počítejte s návějemi a horší sjízdností!. V tomto větrném počasí doporučujeme především trasy v lese se startem z Jedličné, tzv. trojka kolem Medvědího vrchu a Kočárovka. Pozor na spadlý strom ve stoupání z Jedličné, dnes odpoledne bude odstraněn našimi skútraři. Traktor obce Polevsko uklidil parkoviště u kapličky. Z důvodu vaší bezpečnosti doporučujeme držet se udržovaných okruhů a cest, v Polevsku a okolí je místy až metr sněhu, nadále silně fouká a sněží.
Maty (16.1.2017 10:31)
V sobotu krásné svezení čerstvým sněhem v upravených stopách na tratích mezi Svorem, Kytlicí, Jedličnou a Polevskem! Díky za údržbu!
Hynek Tichý (16.1.2017 09:28)
Na trase od Jedličné směrem nad vlek cca 250 metrů od Jedličné, těsně pod vrcholem prudšího stoupání, leží přes stopu vyvrácený smrk. Naštěstí není velký, kmen lze i na lyžích s opatrností překročit, ale k další úpravě bude třeba jeho odstranění. V lese jinak stopa lehce zachumelená, ale velmi, velmi dobrá. Na loukách trochu horší, ve spodní části u kapličky jsem stopu ani nenašel.
Tomáš (15.1.2017 20:39)
Z Nové Hutě na Jedličnou a zpět. Ráno super, čerstvý prašan i stopa. Odoledne pro mne nepochopitelně propluhovaná cesta až na kameny mezi Přístřeškem Svor a Novou Hutí. Cesta je značená jako bežkařská, vede odnikud nikam, přesto propluhovaná. Proč? Naštěstí šel objet alepoň kousek po modré pod Velkým Bukem. Tolik sněhu a nový rygol ve skluzici. Nebýt toho, nemělo by to chybu. Běžkařů pár tak akorát na pozdravení a zaáplavy sněhu při teplotě trochu pod nulou a občasné chumelenici.
Mates (15.1.2017 18:46)
Trasa Myslivny - Sirný pramen nebyla upravena, asi kvůli sněžení, stopa projetá běžkaři. U Jána není parkoviště celé uklizené, ale je tam odhrnuto asi tak pro pět aut v podélném stání, na silnici vrstva sněhu. Potom od Jána je cesta na Milštejn projetá skůtrem bez stopovače, na tom vrstvička prašanu.Odbočil jsem ale a pokračoval po cestě kolem přehrady Naděje do Hamru. Tam byla stopa opět projetá od lidí, díky pěším turistům, kteří si od přehrady vyšpapali cestu vedle a nešlapali ve stopě - místa je tam dost :-) Jinak škoda, že tuto cestu nikdo neupravuje, je to moc hezká trasa s dobrým profilem, navíc s možností občerstvení v Hamru.
Mates (15.1.2017 18:40)
Dnes kolem poledne jsme navštívili běžecké trasy pod Luží.Většina cest kolem hřebene směr Ptačinec byla upravena na klasiku, ve stopách kvůli neustálému sněžení ležela vrstvička čerstvého sněhu, kterou běžkaři neustále ujížděli. Jezdilo tam hodně lidí, převážně z české strany, je to tam v pohodě, kolem krásné okolí. Parkoviště u chaty Luž bylo uklizené, na silnicích vrstva sněhu. Takže řetězy a lopata do kufru samozřejmostí.
Mates (15.1.2017 18:29)
Někdo se tu ptal na tip z východnější části hor. Jeden nepříliš známý běžecký okruh: 4,7 km kolem hory Jonsberg. Nastupuje se tam přímo z parkoviště Stern, ležící na silnici Oybin - Jonsdorf. Včera dopoledne tam bylo i přes silné sněžení vzorně upraveno: uprostřed pás manšestru a po obou krajích vyřízlé stopy na klasiku. Byli tam jak lyžaři - turisti, tak sportovci, kteří to jedou vícekrát. Doporučuji tuto trasu jet po směru hodinových ručiček vzhledem k poměru prudších sjezdů a táhlejšího stoupání. Od parkoviště Stern vedly upravené stopy na klasiku směrem k Oybinu, Jonsdorfu, Hainu. Stopa vede jako obvykle kolem Jánských kamenů směrem na okruh kolem hory Hvozd (z doslechu byl také ve výborném stavu). přístup do stopy je tak možný i z cesty Valy - Hain.
skutrař SkiPolevsko (15.1.2017 17:04)
Dnes projeta a strojove upravena vsechny trasy okolo Polevska,upravena i louka nad sjezdovkou kde nam praci stezuje silny vítr takže nevim jak dlouho nam to vydrží. ...všude sněhu dostatek od 30cm do 1m.
Miloš (15.1.2017 13:59)
Dnes i přes sněžení krásná stopa od fot. hřiště Polevsko,kaplička ,vysílač na Práchni, výborný i přibližovací koridor od hřiště ke škole. Díky za úpravu.
Nastoupilová - Svazek obcí Novoborska (15.1.2017 12:32)
LYŽAŘSKÉ TRASY V PRYSKU Dnes ráno byly strojově (dnes jen s jedním velkým zapadnutím skútru) projety stopy po celém turistickém okruhu okolo Prysku, t.j.přes Ovčácký, Střední a dokonce i Břidliný vrch, Zároveň je projeta i trasa od hřbitova v Dolním Prysku na drážní těleso a pak na Prácheň. Cesty v Prysku jsou také projety. Tréninkové kolo je vyjeto u hřbitova v H.P. a pod Střeďákem. Začíná sněžit, ale snad krásné stopy chvíli vydrží. AKTUALIZOVANÁ MAPA UDRŽOVANÝCH LYŽAŘSKÝCH TURIISTICKÝCH TRAS V PRYSKU https://mapy.cz/s/1kyWq
RiRa Cvikov (15.1.2017 12:27)
Běžecké tratě projeté pouze skútrem: Rousínov u totemu,Nová Hutˇ,Kaufmannův buk,U Jána,Milštein,Martinovo údolí,Chlup,Hokr.
Martin (15.1.2017 08:58)
Nevite kam na bezky do Luzickych hor, aby to bylo co nejblize Liberci..?
RiRa Cvikov (15.1.2017 08:33)
Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,benzínka,hřbitov Svor.
Mojda (14.1.2017 19:24)
Bude zítra někde upraveno na skate? Aspoň krátký okruh? Díky za info.
Zdeněk (14.1.2017 16:12)
Okrouhlá, Arnultovice ,Polevsko na Prácheň a zpět ,projeto,zítra to obnovím a říznu stopy.Zase tam půlku projely čtyřkolky.Je třeba s tím něco udělat.Dva neznámí,ničí stopu desítkám spokojených. S pozdravem Zdeněk
Franta (14.1.2017 15:27)
Dnes Polevsko nad sjezdovkou zasněžíno ale nevadí v lese super okruh.
Hana (14.1.2017 12:12)
Magistrala Nova Hut, Sebr, Pod Ptacincem nic moc ale da se... v rajchu na Wache upraveno.
RiRa Cvikov (14.1.2017 08:36)
Z důvodu sněžení se tratě neprotahují.
Honza (13.1.2017 14:47)
Ahoj,zkusil jsem přejet ze Cvikovských okruhů od hřbitova do Svoru po neprojetých loukách, dále asi 300 pěšky po silnici a pak do Boru po nové asfaltové cyklostezce, nikdo tudy nejezdí, projel jsem to hlubokým sněhem. Nic moc. Kdyby se to uválcovalo , tak by ta cesta byla lepší než cyklostezka z Boru do Radvance...i na skaty
JiHor (13.1.2017 14:02)
Běžecké tratě projeté skůtrem:U Jána,Kaufmannův buk,Nová Hutˇ,Šébr Trojhran,parkoviště Luž
RiRa Cvikov (13.1.2017 13:18)
Běžecké tratě projeté pouze skůtrem,protože se stopař v mokrém sněhu zahrabává:Hokr,Chlup,Martinovo údolí,Milštein,U Jána,Kaumannův buk.
Štěpán (12.1.2017 22:23)
Dnes od vysílače ke kapličce - nově vyjeto, super stopa, měkký sníh okolo, chce to pořádný kotouče na hůlky. Od kapličky nahoru k lesu stopa od borců polárníků, dá se to. Paráda, těším se na víkendovou úpravu. Sportu zdar!
RiRa Cvikov (12.1.2017 14:05)
Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,benzínka,hřbitov Svor.
Nastoupilová (12.1.2017 13:34)
Informace od pana Mejtského z Okrouhlé: Tratě v Okrouhlé, k Arnultovicím, z Okrouhlé na Polevsko (kaplička, kozí farma) a dále na Prácheň čerstvě upraveny. Stopy jsou ve velmi dobrém stavu, všem doporučujeme a přejeme pěkné zážitky :-)
Tomáš (12.1.2017 11:13)
Doubice, upravené stopy jsou po nočním sněžení a větru úplně zaváté. Na víkend se bude upravovat. Další info zítra večer.
Petra (11.1.2017 18:26)
Odpovídám na dotaz k Jonsdorfu. Jezdí se tam sice i večer, ale s čelovkama. Dnes ráno v 7.15 projížděla rolba. Já jela až odpoledne Cvikov - Milštejn, na poli stopa zavátá, v lese v pohodě.
RiRa Cvikov (11.1.2017 14:23)
Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,benzínka,Svor hřbitov.Dva okruhy válcované pro bruslení.První okruh délka cca 500m,druhý okruh cca 800m.
Freddie (11.1.2017 14:02)
Nevíte prosím někdo, jestli je osvícená louka ("běžecký stadion") v Jonsdorfu ?
RiRa Cvikov (11.1.2017 08:40)
Prosím o zprávu lyžařské Lužické magistrále z Nové Huti směr Kaufmanův buk zda je průjezdná pro stopaře např. polomy a vývraty.Dík za info.
čecháček (10.1.2017 23:05)
v noci s čelovkou ... okruh na bruslení od kapličky v perfektním stavu - dostatečně tvrdý a velmi široký, 3ka soupaží také velmi pěkná (raději jezdím směr dle Luž30 - tj.z Jedličné na Kytlické pastviny a na Jedličnou esíčkem dolů - protože ikdyž je dost sněhu, tak v zatáčce nad pastvinami často vylezou brzo šutry). díky všem za perfektní úpravu.
Franta (10.1.2017 19:07)
Dnes jsem zkusil Polevsko sice to byl nářez zima,vítr ale jinak super.
Ski Polevsko (10.1.2017 13:39)
Kromě tratí na Polevsku Ski Polevsko upravilo spolu s Město Nový Bor i bývalý cyklistický areál tzv. ovál a cyklostezka z oválu na Sloup. Vyříznutá stopa na klasiku i možnost pro skate - upraveno válcováním. Hurá do stopy i v Novém Boru. SKOL!
Ski Polevsko (10.1.2017 12:59)
Včera večer 9.1. projety a upraveny všechny trasy řezáním nové stopy v okolí Polevska, které spravuje Ski Polevsko: tzv. trojka z Jedličné kolem Medvědí hůrky a zpět přes Kytlické pastviny, dále navazující okruh tzv. pětka kolem vleku ke Kapličce a přes Polevský vrch a zpět na Jedličnou. Opravena část poničená čtyřkolkami od křižovatky u Jezírka na Jedličnou. Zde doporučujeme dodržovat doporučený směr jízdy z Jedličné vlevo prudkým stoupáním přes tzv. esíčko a zpět přes Kytlické pastviny. Upravena i trasa z Jedličné na Prysk přes Kytlické pastviny. Dále projeta Kočárovka (zde byly odstraněny naváté muldy). Okruh pro skate je nad vlekem v délce cca 2,5 km přístupný od Kapličky. Všude dostatek sněhu tak hurá do stopy na Polevsko. Připomínáme termíny našich závodů na Polevsku, příštím je Polevská lyže 21.1.2017.
Michal Dlask (10.1.2017 11:38)
Parkoviště na Šébru je neprohrnuté, to je opravdu takový problém zajet tam s pluhem ?

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …