Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

fotbalik (17.1.2017 20:31)
Byl jsem tam v sobotu a přestože opravdu hodně foukalo, jelo to slušně. Jestli to neprojela rolba, počítejte s několika centimetry nového sněhu na podkladu. (Odpověď na dotaz uživatele Káča z 17.1.: Zdravím. Přidávam se s dotazem na skate...tentokrát na trase Cínovec-Vitiška. Nevíte někdo, jak to tam vypadá? V posledních dnech - jak foukalo, tak prý špatné. Teď už by to mohlo být dobré, ale na druhou stranu - rolaba to dle skimapy neprojela. Díky)
MAT (17.1.2017 19:36)
Dnes v okolí Klínů směr Německo. Sněhu dostatek, ale neupraveno, takže občas se bořící klasikou. Trasa cesty zde: http://www.wandermap.net/cs/route/3504621-bezky-v-okoli-klinu-s-nakouknutim-do-nemecka/
Radek (17.1.2017 17:54)
Dlouhá Louka dnes neupravenou.Skate v 5-20 cm prasanu nic moc. Snad proběhne uprava a zítra bude líp. Zase jsem se přesvědčil, že jejich stránkám je lepší nevěřit. (Odpověď na dotaz uživatele Michal z 17.1.: Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce na skate? Případně na Klínech? Díky za info, Michal)
Káča (17.1.2017 14:02)
Zdravím. Přidávam se s dotazem na skate...tentokrát na trase Cínovec-Vitiška. Nevíte někdo, jak to tam vypadá? V posledních dnech - jak foukalo, tak prý špatné. Teď už by to mohlo být dobré, ale na druhou stranu - rolaba to dle skimapy neprojela. Díky
Michal (17.1.2017 09:15)
Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce na skate? Případně na Klínech? Díky za info, Michal
Boris Zahradníček (16.1.2017 12:29)
Lesná - vítr foukal, takže stopy byli hned zapadané, ale bylo vidět, že se neustále snaží upravovat, takže za to patří velké díky. Tento týden, pokud nebude foukat, se dá očekávat kvalitní svezení.
Jana (15.1.2017 19:44)
Dnes Dlouhá louka super stopy díky, známku za 100 jsem ráda zaplatila v restauraci i s kamarádkou. Rolba jezdila v průběhu dopoledne je vidět že se zde o úpravu starají. Díky rolbařům
Vlado (15.1.2017 10:17)
Zdravém, včera Petrovice Snežník a zpět. Super lyžování (na klasiku). Tratě upravené v otevřeném prostoru samozřejmě okamžitě zaváté. Příjezd od dálnice obchvatem kolem Petrovic prakticky neprůjezdné, lepší přes vesnici. V Petrovicích parkovaní u Letadla nebo někde, kde vás vietnamec nevyžene. Najít začátek stop dost těžke když jste tam poprvé, počasí drsné a není se koho zeptat - od letadla smerem dolů nebo nahoru cca 200 m a pak proste na kopec. pak uvidíte tyče. Barevné značení okruhů v terénu dobré jenom chybí popisky. Vosk na čerstvý sníh - no pokus a omyl. Co se dopoledne lepilo, odpoledne nedrželo. Návrat autem přes Tisou. Sice taky téměř neprůjezné,ale možná lepší varianta. Možná nejlepší by byl návrat přes Německo a pak po dálnici.
fotbalik (14.1.2017 18:50)
Okruhy Zinnwald-Altenberg byly ráno opět upraveny. I přes neustálé sněžení a silný vichr to jelo dobře, navíc tam bylo i dost lidu, takže stopy pořád někdo projížděl. Kvůli závodům na Novém Městě byly upraveny i zdješí okruhy, vzhledem k podmínkám slušné.
Hank (14.1.2017 18:37)
Trasa na kliny diky dvojnasobnemu prujezdu rolby byla nesrovnatelne tvrdsi a docela to na skate jelo. Ale i zde vitr nafoukaval prasan do trasy. Nejlepsi trasa na brusleni byla cervena spojka podel brehu flaji. Zpet po druhé strane flajskeho okruhu zase mekke a borive. Chtelo by to projizdet rolbou casteji, ale na to nejsou v KBS asi dostatecny finance. Snad to protahnou na zitrek.
Hank (14.1.2017 18:36)
druha rolba se obracela u flaji, tak jsem ji dal naskok vyjetim kopce od flaji po cerstve upravenem mansestru zpet k obore. Borilo se to nehorazne misty i po kotniky, hole sly decimetry pod mansestr. Proste sebetryzneni, nebo bezkarska posilovna dle uhlu pohledu
Hank (14.1.2017 18:35)
Dlouha louka skate start v 10:30 v nechutny siberii. Vitr, snezeni, hnus. Proste podminky pro nadsence :-) Autem nahoru to bez retezu bylo hodne na hrane, ale dalo se. Vyrazel jsem k flajim po zpola zavate trati. Dle informaci KBS mela uprava zacit kolem 4 hod, takze bylo celkem prekvapko, ze jsem u obory dojel rolbu. Driv to upravovat ale asi nemelo smysl, i takhle trat mizela po par minutach pod novymi privaly snehu. Rolbu jsem predjel a cestou dolu jsem se brodil hlubocakem místy uz pokolena. Vtipny to prestalo byt, když to prestalo jet z kopce
Čtyři-pět (14.1.2017 16:18)
I když se KBS snaží, dnes to na Nové louce s lyžováním nemělo moc společného. Přes noc napadlo minimálně 15cm nového, do toho fouká silný vítr, který jakoukoliv údržbu za pár desítek minut pohřbí. Na skate úplně nepoužitelné, klasika cross country s výhradami jo, kdyby se hole nebořily 20 hluboko
Soňa (14.1.2017 10:45)
Trať z Komárky na Cínovec v mlze, zavátá, hrozný vítr. Dělala jsem si stopu, ale brzy to vzdala.
Vicktor (14.1.2017 09:13)
Ahoj. Moje zkušenosti a znalost skoro domácího prostředí: parkovat se dá na na parkovišti u HS, ale parkují tam i všichni na sjezdovky. Při problematickém počasí můžeš mít problém vyjet až nahoru bez 4x4 nebo bez řetězů. Auto lze nechat dole na Pyšné u restaurací a rolba občas zajíždí i dolu nebo projít mezi baráka a napojit se na modrou na začátku Sluneční cesty. Upravuje se jen s 1 stopou na klasiku, takže se dá bruslit. Já osobně raději nechám auto nahoře na konci Sluneční za Svahovou a jedu z vrchu nebo pokračuji na okruh Svahová. (Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)
fotbalik (14.1.2017 09:12)
Běžně je tam pro oba styly, přímo nahoru na Lesnou je cesta trochu užší, ale dá se bruslit, na Sluneční cestě jsou leckdy i dvě stopy na krajích a mezi nimi dostatek prostoru na bruslení. Jak je to s parkováním ale nevím, ale asi někde u sjezdovky. (Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)
Hank (13.1.2017 19:37)
Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!
Dana/C (13.1.2017 15:14)
Reakce na doporučení Jardy 7.1.2017 - odpověď na dotaz Petra Š., co je šikovné pro začátečníky z Prahy: Já bych pro začátečníka klidně doporučila i Krušné hory (východ)- sněhové podmínky a upravené tratě asi jako v Jizerkách, vzdálenost při cestě autem je přijatelná a jinak spíš výhody oproti Jizerkám: míň lidí, levnější a volnější parkování - výškově v podstatě na hřebeni. Jinak Jizerky mám moc ráda a pokud je člověk odkázaný z Prahy na veřejnou dopravu, tak jsou jednoznačně nejdostupnější.
Hank (13.1.2017 15:10)
Dlouha louka dnes neupraveno, jak pisou na kbstopa, trate jsou zavate. Dopoledne to ještě asi mělo smysl na klasu v turistickych stopach od lidi. (podle jednoho typka, se kterym sem hodil rec) ale odpoledne zacalo snezit a foukat a zmizly i tapoty od turistu. Chvíli jsem se brodil v hlubocaku s pak jsem to vzdal. Dneska je to tam marny. I hospoda byla zavrena. Asi se chystaji na vikend. Snad se počasí umoudri a rolba tam zaridi nejake trate
Martin Sajal (13.1.2017 07:47)
Info o úpravě v Novém Městě bude asi nejlepší hledat na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod - naposledy projiížděno ve čtvrtek. A už v sobotu, kdy jsem tam byl (viz zpráva z 7.1.2017 18:51 psaná pod mou druhou identitiou :-) působily některé okruhy v Novém Městě jako projeté rolbou vícekrát. Pro nezávodníky: závody se tam konají v sobotu i v neděli, trasa je vidět na http://www.k30.cz/. (Odpověď na dotaz uživatele jivi z 12.1.: Tusi nekdo jak je upraven stadion Nove Mesto, kde najdu nejake info o stavu... upraveno asi bude, o vikendo jsou zavody K15-30.)
Hank (12.1.2017 19:53)
Dnes Dlouha Louka. Upraveno flaje, vlci hora, vysoka myt a smycka propojka po silnici na hranice, ale jen kousek a zpet uzka spojka na rozcesti pod vrchem tri panu. Celkem cca 20-25 km trati. Cerstve urolbovano. Na par mistech, kde vitr odval snih rolba vyhrabla par kaminku, ale vse je dobre videt a lze objet. Na klasiku uplna parada s moznostmi napojeni na turisticky proslapnute trate směr kliny, zebracky roh, nove město. Na brusleni to bylo dost mekke, místy se borily lyze i hole (az na zem). Teplota kolem nuly a prasan vlhnul. Když to trochu slehne a udusa se rolbou a lyzarema, tak to bude super. Znamka za litr je zakoupena, rolbarum diky. Lidi jezdete na do krusek a podporujte KBS ma to tam velky potencial, když je teda zima se snehem
Alex (12.1.2017 17:47)
Dnes Dlouhá Louka jeden velký luxus. Díky skvělá práce rád jsem zaplatil parkovné 60 proti Bedřichovu za 100 vlastně zadarmo a ještě koupil známkuKBS za 500
jivi (12.1.2017 13:45)
Tusi nekdo jak je upraven stadion Nove Mesto, kde najdu nejake info o stavu... upraveno asi bude, o vikendo jsou zavody K15-30.
jivi (12.1.2017 13:37)
Streda vecer s celovkama, projeto bylo, ale zapadano cerstvym snehem (max 5cm), nejlepe upraveno okoli (okruhy) biatlonareny, pocitam, ze nemci uz dnes jezdi..a upravi. mimochodem stopy na klassisch jsem nevidel, jen co jsme si vyslapali.
Smrťák (12.1.2017 11:16)
Jsou stopy na Altenbergu (od parkoviště na celnici) upravené i na skate? Loni to tak bylo, ale letos zatím na webu zmiňují výslovně jen klassisch.

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …