Chyba

Legenda

Partneři

Jak se zapojit?

Co je SKIMAPA?

Co je SKIMAPA?

Skimapa je běžkařský portál sdružující veškeré dostupné informace o stavu běžeckých tratí.

Na jednom místě uvidíte, kde je právě upraveno, kde se úprava plánuje a jak se kde jezdí ostatním běžkařům.

Skimapu provozuje společnost Capsa.cz, s.r.o.

Jak se zapojit?

Upravovatelé

Chtěli byste zobrazovat data o úpravě i z vaší oblasti? Vůbec nezáleží na tom jakým způsobem data o úpravě získáváte - sdružujeme data ze všech možných zdrojů. Pokud data o úpravě nesbíráte, nabízíme přímo k tomuto účelu vyvinutou aplikaci pro chytrý mobilní telefon. Ozvěte se nám a zapojíme i Vaší oblast.

Běžkaři

Víte-li, že je někde upraveno a u nás tato informace chybí? Napište nám nebo na portál kamzasnehem.cz, jejichž příspěvky také zobrazujeme.

Kontakt

Martin Votrubec projektový manažer

Aktuality z portálu Kam za sněhem

newli (17.3.2018 19:02)
Dnes mezi 8 a 13 projeto: morina-jezdecka-kasarenska-knajpa-kristianov-tocna-tetrevi boudy-knajpa-smedava-promenadni-morina. Bylo videt, ze uprava probehla v noci a na mnoha mistech (vetsinou) to prekryl novy snih, misty drobne zaveje. Nejelo to, ale bylo to i tak fajn :-) Jen okolo krasne mari snehu malicko a prestoze tu dnes nekdo pise, ze se dalo projet, tak sice dalo (jednou jsem prenasel), ale ackoli to nevypadalo, parkrat jsem zavadil o sutr/sterk a nekolik nepeknych vrypu na skluznici jsem si vyslouzil.
Kuba (17.3.2018 16:25)
Dnes ráno Albrechtice, MH Boudy,Protrženka, Kasárenská, Knejpa,a zpět. Po čtvrteční mokrý úpravě, rozježděno, v pátek zmrzlo, dnes neupraveno (proč, že by ops zapomněla?). Takže pod novým sněhem, zmrzlá oranice, Takže hodně nebezpečné Díky O.P.S.
Ben (17.3.2018 12:37)
v osm ráno z Bedřichova, směr Kristianov a velký okruh, od Kristiánova zasypané, zafoukané, od Čihadel až na Žďárek skoro kompletně zafoukáno, ale sníh prchový, lehounký. Mazal jsem modrý swix a krásně držel. Kolem Máří s opatrností a pomalu sjízdné bez sundání.
Mates (17.3.2018 08:06)
Dnes 17.3. to bude tutově na tuhé vosky, chtěl jsem vyrazit v 6hod, ale v sype stále sníh, odhaduju dle srážkové mapy, že 10cm do upraveného připadne. Prý teď vyráží rolba na malý okruh (Odpověď na dotaz uživatele Martina z 17.3.: Ahoj, co jste dnes mazali na klasiku? Díky, M.)
Martina (17.3.2018 07:53)
Ahoj, co jste dnes mazali na klasiku? Díky, M.
Martin Sajal (16.3.2018 19:23)
Stopám na trase Buď fit v Labském dole nový sníh neuškodil, tam napadly sotva 2 cm a tím jak ho lyžaři ujezdili, se spíš zarovnaly nerovnosti po včerejších "ničitelích", které ještě v poledne byly patrné a v 17:30 už ne. Dolů pod lanovku na Medvědín taky v pohodě sjízdné. Přejezd přes Špindl do Svatého Petra je nejlepší skibusem, jízdní řád je na webu skiareálu, ale je to vlastně info celkem k ničemu, protože teď v neděli má jet skibus naposled. Tak pro příští sezónu...
Pavel68 (16.3.2018 14:17)
Dnes dopoledne - Smědava, Knejpa, Mořina a přes Kiosek zpět. Kdyby bylo upraveno tak super podmínky. Bohužel nebylo, takže trať umrzlá a rychlá jak prase, ale voranice ve stopě na bruslení podstatně znepříjemnila zážitek. Nejlepší to bylo do kopců, ale sjezdy byly o hubu.Jinak tak 15% tratě bylo celkem ok zbytek si člověk musel dávat dost pozor. Ani stopy na klasiku nic moc. Rozhodně na klistry. Nejlepší volba dnešního dopoledne byla soupaž...
Janus (16.3.2018 10:33)
Dnes 6:30-8:30 skate z Mariánské hory přes Protrženku, Kasárenskou, Kiosek, Promenádní na Mořinu a zpět přes Vlašský hřeben a Protrženku. Místy drobně pršelo nebo sněžilo a povrch byl většinou přimrzlý, ale skoro všude dost rozrytý, nebýt toho, bylo by to skvělé svezení. Po celé trase nebylo žádné místo bez sněhu kromě malého fleku u Mariánskohorských bud, ale ten jde objet. Celý úsek vydrží i menší oblevu.
gven (15.3.2018 21:15)
Mezi Jizerkou a Smědavou byly včera večer podmínky jak v lednu, perfektní. Dnes NL Rozmezí Protrženka Kasárenská a zpět, nejlepší stav byl tam, kde dnes nejela rolba. Kolem Protrženky to nejspíš krátce po rolbě projel bruslař, a po něm to zmrzlo. (Odpověď na dotaz uživatele B.E.N.D.E.R. z 15.3.: Ahoj, víte někdo, jak to je s množstvím a kvalitou sněhu a úpravy kolem Jizerky, mezi Jizerkou a Smědavou? Díky)
Martin Sajal (15.3.2018 20:41)
Na Mísečkách čerstvě upraven okruh 5km + kratší okruhy + nějaké spojky. Z lyžařského pohledu dnes nejlepší místo, k dokonalosti chyběla stopa na klasiku v úseku od lanovky Labská na stadion. Nicméně na pár úsecích na sluníčku se stejně opotřebovávalo rychle. 7,5 km okruh upraven dříve (podle mě neděle), ten už je slabší a zejména ve spodní části špinavější, pokračoval jsem ještě kousek směrem na Rovinku (ještě starší úprava, ale pořád se dá) a pak se vrátil po části 10km okruhu (obdobně, dá se). Serpentiny z Míseček na Vrbatovku nabízely pěkné podmínky pro bruslení (však si tam taky trénující závodníci vyjeli) a parádní podmínky pro bruslaře preferující přírodou a lyžaři upravené trasy jsou i nahoře, např. u Harrachových kamenů. Zejména když je krásně, jako bylo dnes. Z Míseček do Špindlu jsem jel po modré sjezdovce, v prudších úsecích už byla odpoledne plná mokrého rozježděného sněhu, takže v botech sucho nezůstalo. Trasa Buď fit v Labském dole upravena čerstvě (včera nebo dnes), v místech kam se dostane sluníčko už stopy místy trochu poškodili nešikovní dupáci či bezohledný bruslař (upravuje se tam jen na klasiku). Spojka na Medvědí koleno sjízdná (uježdná, používaná i pěšími). Nahoru na hřeben (Medvědí b. - Martinovka - Pod smělcem) a po hřebeni na Sněžné Jámy rozumně sjízdný, žádný ledovatý nebezpečný úsek jsem nepotkal, jinak to samozřejmě není upravovaná trasa a skialpy se tam podle mě hodí o něco víc než běžky. Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/
B.E.N.D.E.R. (15.3.2018 13:03)
Ahoj, víte někdo, jak to je s množstvím a kvalitou sněhu a úpravy kolem Jizerky, mezi Jizerkou a Smědavou? Díky
jx zero (15.3.2018 10:31)
Dnes rano jsem bruslil ze stadionu pres Rozmezi na Smedavu a zpet. Cestou k Buku kouka hlina, od Buku dolu k Vladni ok, na Nove louce smerem k Blataku kouka hlina, okolo Blataku led ale ok, rovinka pred Kristianovem led ale ok, od Rozmezi dal bila pohadka. Co bych mazal na klasiku, to netusim, na modry extra to fakt uz neni. Snad bude zitra spis snezit nez prset.
P. (15.3.2018 00:54)
Večerní skejt z Dlouhé louky přes Kristiánov na Smědavu a Kasárenskou zpátky. Teplota lehce pod nulou, ranní úprava vydržela celkem nerozježděná a začalo to tuhnout. Vcelku rychlá jízda. Od Nové Louky k Blaťáku a kolem Kristiánova jen tenký led a pár vytátých míst. Všude jinde v pohodě i na pěkné lyže. Ještě pak od Smědavy k odbočce na Kasárenskou to bylo dost rozbité a zmrzlé. Projel jsem i dnes neupravovaný kousek od Čihadel ke Žďárku. I přes ty dva centimetry čerstvého sněhu to jelo pěkně.
Honza (14.3.2018 22:28)
Dnes odpoledne, Mořina po Promenádní na Smědavu, Knajpu, Kasárenskou, Knížecí zpět na mořinu..cca 1cm snového sněhu na Jizerce a tak do 5 cm mezi Smědavou a Knajpou, sněhu všude dost, v klidu na dobré lyže, díky ops za úpravu, pomalu to přimrzalo a jelo to parádně!
Martin Sajal (14.3.2018 19:29)
Okruhy na Mísečkách vypadaly dopoledne čerstvě upravené - nevím které přesně, jen jsem projížděl na sjezdovkách přes stadion :-) Z Míseček na Rovinku přes Labskou upraveno nebylo, starší stopa vypadala relativně použitelně, prostor na bruslení byl docela rozdupaný. Na Buď fit trase v Labském dole byla už ráno zakryta špína ve starších slušných stopách popraškem nového sněhu, střídavě slabě sněžilo po celý den.
Martin (14.3.2018 17:34)
Skate z Mariánské hory přes Protrženou na Knajpu a zpět, po pondělním dešti. Sněhu je stále dost, dvě vytátá místa jsou u Mariánskohorských bud, ale dají se objet. Nástup z Mariánské hodně jehličí a větviček ve stopě, pak už je to lepší. Jedničkové lyže bych na tuto trasu raději nebral, právě kvůli úseku Mariánská - boudy.
Iva z Jizerek (13.3.2018 23:58)
Z Nové Louky Rozmezí - Smědava - kiosek na Promenádní - Kasárenská - Rozmezí - zpět. Klasika, s kopce to chtělo rozbruslit, aby to trochu jelo. Dole sněhu málo, ale lyže netřeba sundávat. Pozor na sjezd na Kristiánově od Holubníku! Nad Kristiánovem směrem na Smědavu je ale sněhu spousta cca 50 - 100 cm, škoda, že se neupravuje alespoň tam - místní a turisté z regionů, které mají ještě jarní prázdniny mají smůlu, nejspíš se s úpravou čeká zase až na víkend pro Pražáky. Hodně jehličí, výkalů od psů i odpadků (zajímalo by mne, kolik z těch borců, co tam odhazují tuby od gelů se zapojí do akce Ukliďme Jizerky).
Martin Sajal (13.3.2018 19:12)
Nejpříjemnější překvapení dnešního dne - čerstvě strojově upravená trasa od Špindlerovy boudy k Moravské boudě, stejně tak i silnička někam k parkovišti na začátkem sáňkařské dráhy, prostě tohle https://mapy.cz/s/2sPXX. Celkem něco přes 3 km, 1-2 stopy po stranách + mezi tím se asi dá bruslit do té doby, než to rozdupou pěší. Netušil jsem, že na hřebeni mohu narazit na upravenou stopu. Dolů z Moravské na Davidovy boudy v pohodě, z větší části po upravené sjezdovce. Davidovy boudy - Medvědí bouda: tím aspoň zodpovím tento již neaktuální dotaz: (Odpověď na dotaz uživatele Vlaďka z 21.1.: Dobrý den,jak to prosím vypadá z Labské boudy přes Martinovy boudy a Davidovy boudy do Špindlu?dá se tam vůbec projet na běžkách?jsme spíš horší běžkaři :-) Tedy sjíždět do Špindlu z Martinovky je vhodné přes Medvědí boudu, okolo Patejdlovy a z Medvědího kolene se napojit na trasu Buď fit v Labském dole. Trasa mezi Medvědí boudou a Davidovkami je vhodná jen jako spojka v nouzi a pro začátečníky moc ne, ve směru z Davidovek jsem lyže nesundal, opačným směrem bych ve sjezdu k potoku sundaval. Je třeba počítat s tím, že se hůlky mohou bořit skoro metr hluboko.
Pavel68 (13.3.2018 18:44)
Bedřichov - Hřebínek - Bílé buky a zpět. Je to sice bída s nouzí ale dá se. Už jsem zažil horší. Jehličí, ledový plotny atd. Přenášel jsem od půlky stoupání na točnu a pak dvě místa za točnou. Sice to úplně neletělo, ale totální brzda to taky nebyla, čekal jsem to horší. Rozhodně ale na kameňačky.
Martin Sajal (13.3.2018 10:35)
Po nočním dešti výrazně přibylo jehličí ve stopách - z trasy Buď fit v Labském dole, kde už to místy brzdí dost. Podobné to bude asi i jinde, chtělo by to sněžení. Průchod Špindlem na tratě ze Svatého Petra - minimálně 500 m s lyžemi v ruce a dalších 500 m taky spíš pro otrlé.
. (13.3.2018 02:49)
Odpověď komu : gven, vloženo 11.3.2018 21:11 Láďa nic zachraňovat nebude, je po operaci, můžeš zaskočit místo něj, anebo by měl někdo z ops se jít na kritoické úseky. Jo a kdyby tenkráte Láďa Blateňák nenacházel, tak teď už je tam asfalt!
Standa (12.3.2018 19:18)
Bedřichov-U Nové louky-Vládní sněhu na klasiku dost,sice vlhký,rozmáčený místy.Vládní -Pod Olivetskou horou-Hřebínek v stopách dost jehličí,zledovatělé stopy i mezi stopami ledové plochy,místy sníh nebyl.Hřebínek-Gregorův kříž-Nová louka-Bedřichov sníh spíš rozmáčený , v stopě občas průjezd vodou
Petra Vojta (12.3.2018 17:53)
Skate,Prezidentská,v.n. Josefov důl,Kristianov,Tocna,Hrebinek,N.Louka: rano projela rolba, docela to šlo,kolem nádrže pěšky,, měkčí sníh,někde ledové úseky,přenášení na Tocne,z Hrebinku už jen za deště, přemýšlime kam zítra.... Mate někdo tip?
Martin Sajal (12.3.2018 16:34)
Buď fit trasa v Labském dole – stopy dnes dopoledne stále ve slušném stavu, s ohledem na počasí posledních dní přibývá jehličí ve stopách, ale pořád pěkné svezení. Další úprava bude mít smysl asi až po sněžení. Trasa údolím Bílého Labe – kdysi dávno projeto zásobovací rolbou, která teď stojí u Boudy Bílé Labe zapadaná pod sněhem, pravidelně po té cestě jezdí zásobovací skútry. Takže nějak uježděné to je, jestli se občas objeví náznak stopy vyjeté od lyžaře závisí na aktuálním provozu lyžařů a ostatních. Za můj dopolední výlet jsme tam byli 2 běžkaři, 7 pěších turistů a 1 skútr. Myslím, že pokud v nějaké mapě mají tuto trasu vyznačenu jako upravovanou pro běžkaře, mohou toto označení s klidem zrušit, sjízdné to ale je. Spodních pár set metrů je společných se závěrem sáňkařské dráhy (ta byla v pondělí mimo provoz a bylo to krásně urolbované), napojení na spodní konec trasy Buď fit od silnice jen pěšky (silnička k lávce je posypaná a prosolená na asfalt). Několik fotek na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/889875874517333/. Počasí: po většinu dne mrholilo, ale zatím moc nepršelo.
Mates (11.3.2018 23:40)
Taktak, včera Máří a vše v pohodě, dnes přenášení mostek nad Hřebínkem, Točna - Máří (cca 500m). U Závor asi taky brzo, Paličník též. Bohužel to jde rychle
Martin Sajal (11.3.2018 22:19)
Odpoledne z Medvědího kolene na Patejdlovu boudu přes Mísečky a Labskou boudu. Sněhu všude spousta, i kdyby v pondělí celý den pršelo, sníh s přehledem vydrží. Spojka z Medvědího kolene proti proudu Labe na trasu "Buď fit" v Labském dole má stopu vyjetou od lyžařů. Trasu "Buď fit" v Labském dole upravena (2 stopy na klasiku v dobrém stavu, na bruslení mezi nimi prostoru moc není a slouží i pro pěší). Od konce Buď fit trasy ke spodku lanovky na Medvědín bez stopy, povrch rovný, bruslit by se dalo dobře. Nahoru na Mísečky jsem jel zpočátku po sjezdovce a pak po trase nad Labským dolem. Ta stopu na klasiku nemá - po celé délce až na stadion na Mísečkách, na bruslení ale bude pěkná. Na Mísečkách jsem projel 7,5 km závodní okruh - kvalitně upraveno, 1 stopa na klasiku plus prostor pro bruslení. V některých místech dost špíny ze stromů. Pokračování na 10km okruh už mělo úpravu o něco starší a jelo to pomaleji, rychle jsem to otočil, kvůli tomuhle nemělo smysl riskovat, že nestihnu večeři :-) Trasy směr Benecko vypadaly podobně, tedy starší stopy, nejel jsem tam, ale určitě bude sjízdné. Cesta z Míseček nahoru na Vrbatovku slouží všem - běžkařům, skialpinistům, sjezdařům, pěšákům, sáňkařům, lyžařům taženými psy atd. - každopádně odpo neměla ani náznak stopy na klasiku, bruslit by se asi dalo slušně. Aspoň sporadická vyjetá stopa na klasiku se objevila až před Labskou boudou. Úsek z Labské boudy na Martinovku odpovídá tomu, co se od něj dá očekávat. Trasa podél tyčí ve svahu, projeté množstvím lyžařů to je, stopou se to nazvat nedá, vhodné pro ty, co mají spodní nohu delší :-) nic pro milovníky upravených tratí a z kopce občas náročnější, ale taky to má svoje kouzlo. Sjezd z Martinovky přes Medvědí boudu na Patejdlovu boudu nebyl v rozměklém sněhu příliš náročný, šlápoty od pěších nebyly tak hluboké, aby při sjezdu vadily. Trasu jsem pro lepší orientaci naklikal na https://mapy.cz/s/2stYd
gven (11.3.2018 21:11)
Dnes večer NL Rozmezí Smědava Kasárenská Máří Hřebínek. Na NL voda, kolem Máří 5x přenášení, na hraně je to ve sjezdu z Točny, pár horších míst je i z Hřebínku na NL. Nejlepší Kasárenská. Od pátku se to výrazně zhoršilo. Nechci bejt pesimista, ale tohle už ani Láďa Mizera nezachrání .(
P. (11.3.2018 19:45)
Skejt Bedřichov - Kristiánov - Knajpa - Kiosek - Předěl - Paličník - Předěl - Smědava - Knajpa - Kristiánov - Bedřichov. Dopoledne ještě jakž takž tuhé, odpoledne na sluníčku dost rozměklé. Sníh souvislý až na dvě místa u Nové louky a mezi Paličníkem a Předělem. Na obou to ještě šlo obejít, ale ještě jeden takový den a už to bez sundavání nepůjde. Z doslechu Krásná Máří od vyhlídky k Točně spíš už jen na pěší.
Iva z Jizerek (11.3.2018 11:43)
Dnes po sedmé ráno z Nové Louky - Rozmezí - Smědava - Předěl - Kiosek na Promenádní - Kasárenská - Rozmezí - Nová Louka: sněhu zatím dost, všude na tekuté vosky, stopy slušné, ovšem brzy na mnoha místech poničené od bruslařů. Pejskaři dva a oba značně agresivní po upozornění, že v těch místech jsou psi zakázaní.
Tomas (10.3.2018 23:09)
V sobotu Jizerka-Morina, Bunkr, Jezdecka, Kurovec, Knejpa, Smedava, Cerna Smeda, Predel, Kiosek, Bunkr, Morina. Nad nulou, odpoledne se jeste oteplilo, jak predpovidali, mokry snih, na klasiku tuhe vosky (V50, pak V55 a nekteri nakonec V60, slo to, ale mozna to chtelo spis klistr, obcas klouzalo, obcas drhlo). Dest temer zadny (nepatrne kolem 10h, pak uz nic). Ve stope fajn svezeni, i kdyz hulky se uz obcas bori a jede to pomalu, snih cisty, slo i na Ackove lyze, mene lidi nez pred tydnem. Snehu porad dost (na teto trase).
Ane (10.3.2018 20:27)
V sobotu odpoledne/večer Maliník-Vládní-Za Černou Nisou-Nová louka-Maliník vše průjezdné, klister držel hezky. Kousek od Maliníku asi 3x 10m úseky, kde je třeba jet opatrněji kvůli mála sněhu, jinak úplně OK. Měkký mokrý sníh, žádné ledové plotny. Takhle k večeru minimum lidí, paráda.
Lenka (10.3.2018 17:55)
ahojte,nejel jste dnes nekdo skate z Maliniku smer Vladni?vim, ze OPS vcera upravila, ale nekoukalo tam odpo uz dost kamenu/asfaltu?diky.

Nabídka ubytování z portálu e-chalupy.cz

více informací zde …